Archiv 2011

15.-17.4.2011 Víkendovka v Novém městě pod Smrkem

Strávili jsme společný víkend s mládeží v Novém Mestě pod Smrkem. Po idylické cestě vlakem jsme si užili kvalitní duchovní program a skonzumovali dovežené lahůdky. V sobotu nás čekal výlet do Jindřichovic pod Smrkem, větrné elektrárny, žijící skanzen, cukrárna a večeře v podobě palačinek s ovocem (díky Ondro :-) Někteří z nás objevili kouzlo hry Osadníků z Katanu. Také jsme se bavili hrou pytlíček. V neděli jsme zapěli s mládeží během bohoslužby a po shromáždění odjeli do našich domovů (opět díky Ondro :-D Těšíme se až přijedou novoměstští k nám. Fotky naleznete v Galerii.

25.4.2011 Velikonoční výprava

Mládež zorganizovala velmi pěknou velikonoční výpravu. Začali jsme v Jabloneckých Pasekách, zde jsme se vydali po zelené turistické značce a přes hřebeny došli až k nové rozhledně Nisanka. Někteří odvážlivci se podívali i nahoru, odkud i za takového počasí bylo vidět do širokého okolí. Z Nisanky jsme se vydali kolem tří lip k prameni Lužické Nisy. Odtud jsme se zastavili na čaj u pana Verla, který nás pohostil teplým čajem, který tak moc přišel vhod (děkujeme). Jelikož jsme se v baráčku ohřáli, nechtělo se nám pokračovat, ale pokračovali jsme. Naše nožky nás dovedli až k rodině Hrzinových ve Smržovce, kde jsme si ogrilovali kousky flákot, pojedli "vejslužky", zasmáli se, zazpívali, hovořili, sdíleli se, a na závěr vše uzavřeli společnými modlitbami. Otrud jsme se rozjeli do svých domovů ... Děkuji, tak zase za rok ;-) Fotky naleznete v Galerii.

13.5.2011 Mládež s grilováním

Jelikož měl Patrik jiné povinnosti a my jsme nechtěli, aby se kvůli tomu mládež rušila, uspořádali jsme si vlastní mládež s grilovaním, kterou jsme pak zakončili kratším zamyšlením, které si pro nás připravil Radim. I když jsme ke konci trochu klepali kosu, zahřáli nás alespoň dobroty v žaludku, kterými nás pohostili Vokurkovi. Děkujeme. Fotky naleznete v Galerii.

1.7.2011 Rozloučení s prázdninami

Poslední mládež tohoto školního roku zakončená grilováním s rodinami a jejich dětmi. Navštívil nás i kamarád Lukáš známý jako Kůča, který se bavil stejně dobře jako my. Další z mnoha povedených večerů, který jsme všichni společně strávili v bezvadné atmosféře.

21.8.2011 Opékání berana

V srpnu sme se rohodli pro premiéru kouzelného nápadu: "Opékání berana" po všech možných zádrhelů se vše podařilo, počasí bylo krásné, beran se snědl, někteří nenechavci byli dokonce při okusování kostí natolik pečliví, že skutečně na kostech nezůstalo jediného vlákna masa :-) Tak doufám a věřím, že to nebylo poprvé a naposledy a že do příště vychytáme všechny mouchy a sejde se nás zas o krapet víc :-)

9.9.2011 Promítání AVATARu ve 3D @ HOME

Jednou sme si na mládeži řekli: podíváme se na Avatar 3D, ale jak? Díky staré technice 3D brýlí (červené, modré sklíčko), kterou si starší z nás pamatují zdob kvalitního časopisu ABC apod.. Každopádně přes počáteční nezdary s technikou, se Jítě a Radimovi podařilo vše bez problému zprovoznit a my všichni v plném složení sme si vychutnali AVATAR ve tři D :-D sice to bylo méně barevné a víc modré, ale supr... takže díky Radime!!! Těšíme se na další filmy :-)

17.11.2011 Adamova jablka

Ve čtvrtek jsme si promítali dánsko-německý film Adamova jablka. Sešla se nejen naše mládež, ale i naši přátelé a to tak že celkový počet byl krásně zakulacen na počtu 10 lidí. Po shlédnutí tohoto velmi působivého filmu, byla i krátká diskuze a pak sme se všichni rozešli domů. Už teď se těším na další promítání a další naše setkání.

16.12.2011 Vánoční mládež

"Pátek šestnáctého", aneb ideální den na poslední setkání mládeže v roce 2011.
Dle vypracovaného programu jsme se všichni mohli těšit nejprve na jehněčí maso (opravdu výborné, doslova rozplývající se na jazyku) s bramborovou kaší (vše ku příležitosti Jítiných narozenin), následované sladkým dezertem v podobě pařížského dortu-s blíže nespecifikovaným počtem svíček, viď Jíťo? :) Po krátké debatě o složení a výrobě gumových medvídků (Haribo medvídci se dělají z prasátek, kdybyste to někdo nevěděl) jsme shlédli animovaný film "Vánoční koleda"..Nutno říci "zajímavý a intenzivní" s vánoční tématikou a dobrým koncem. Nakonec jsme si díky originálnímu nápadu na dárek pro Jíťu mohli užít vlastnoručně "vyprodukované" DVD s hudebními klipy Red Hot Chilli Peppers. Tolik k jednomu velmi příjemnému pátečnímu večeru a teď už snad jen dodat: díky za vše a užívejte sněhu! :)
(Ondra Dědič-cenzura (já bych radši napsal korektura) by Jíťa:)

18.12.2011 Dětská vánoční slavnost

V neděli měly děti na začátku shromáždění krátké vystoupení o zvířátkách v lese. Moc hezky si to připravily ostatní můžete posoudit sami: http://www.stream.cz/uservideo/644789-vanocni-besidka

Děkuji všem kteří se na přípravách podíleli, obzvlášť tetám za trpělivost při secvičování. Jinak přeji vám všem krásné prožití Vánočních svátku, plno pohody klidu a radosti z té krásně zvěsti. Ať Vám pán Bůh žehná a ochraňuje Vás. Sejdeme se zase po novém roce....

fota na mládežnickém rajčeti

31.12.2011 - 1.1.2012 SILVESTR

Sešli jsme se, pobavili jsme se a odešli jsme. Takto krátce by se dala popsat naše poslední mládežnická akce v roce 2011. Jenže není to trochu málo? Jen tři věty ? No jistě, že je! To se jen tak nezapomene na tu báječnou sešlost, která začala již návštěvou silvestrovského shromáždění ve sboru CB Jablonec n.N. Žádné formality, děti mlsají, dospělí zpívají, kazatelé přispějí krátkým ale povzbudivým slovem. Díky skvělému videu a fotoprezentaci od Jitky mohl každý vidět pomocí dataprojektoru, co celý rok mládež JBC dělala a hlavně, jak si to užívala. Sborová sešlost pokračovala mini rautíkem, který lahodil jak oku tak jazyku. Po tomto občerstvení přišlo na řadu tradiční tahání krátkých veršů z Bible jako takové malé povzbuzení pro nadcházející nový rok. Ale tímto mládež JBC vůbec nekončila ... zrychleným motorizovaným přesunem jsme se dopravili k Ondrovi domů, kde jsme si připravili stůl plný dobrot, které jen čekaly na nás a naše chuťové pohárky. Pokračovali jsme sledováním norského dramatického filmu a pár minut před půlnocí jsme vyšlápli místní kopec v Pasekách sledovat velkolepé ohňostroje v zorném úhlu 270°, protože kousek nám stínil nedaleký les. Bouchli jsme šámpáňo, připili si a zablbli trochu ve sněhu během popůlnoční procházky. Po návratu jsme pokračovali v debužírování, veselám klábosením a shledli anímák Rango, který byl moooc povedený. V ranních hodinách jsme zcela spokojeni ulehli a spali až do druhého dne, kdy jsme posnídali asi nejburžóaznější míchaná vejce, které jsem kdy jedl a to díky domacímu špeku, klobáskám, sušené šunce a místních vajec. Posilněni dobrým jídlem jsme si ještě zahráli taneční videohru Stepmania díky DDR podložce X-Pad, abychom všechny ty kalorie zase spálili. Tak to je vše přátelé a příští rok třeba ještě ve větším počtu ;-) ! Radim
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one